Mis on kiirlaen?

Loe, mis laen on kiirlaen ning kuidas kiirlaenu taotleda, samuti selle levinud laenutingimustest.

Milline laen on kiirlaen?


Kiirlaenu võib sõltuvalt laenupakkujast nimetada väga erinevalt: sms- laenud, krediidikontod, kiirlaenud. Mõne kindla iseloomuomaduse järgi tunneb need aga ära üsna lihtsalt.

Kiirlaen on tagatiseta laen

Kiirlaenu antakse taotlejale pelgalt taotluse alusel ja selleks ei ole vaja lisatagatist. Et laenu saada, peab taotlejal olema stabiilselt hea majanduslik seis ja piisav sissetulek. Tagatisele mõeldes võibki tuua paralleeli: kiirlaenu tagabki taotleja majanduslik seis.

Laenu saamine võrreldes autolaenu või mõne suurema laenuga nagu kinnisvaralen, on äärmiselt lihtne. Selleks tuleb täita vaid laenutaotlus.

Kuna tagatist ei ole vaja, puudub ka risk seoses isikliku vara kaotamisega. Aga seda seni, kuni laen on vastavalt lepingus koku lepitud tingimustele tagasi makstud.

kiirlaen, kiirlaenud

Kiirlaenu summa on väike, aga paindlik

Väikse lisaraha vajaduse puhul ei ole mõistlik laenu pangast küsima minna. Appi võivad tulla pereliikmed ja sõbrad, aga kui seda teed ei soovita minna, on kiirlaen hea abimees, sest pangast laenu võtmise protsess on märksa keerukam, eeldab mitmete lisadokumentide esitamist ja summad on suured.

Kiirlaenude summad algavad juba 50 eurost ja ulatuvad ca 2000 euroni! Nii saad vajadusel lihtsa laenuga katta väiksed argised kulud või hoopis maksta mõne ravi- või iluteenuse eest, soetada sõiduvahend, teha ümberkorraldusi kodus.

Küll aga tasub arvestada asjaoluga, et esmakordsel laenamisel ei pruugi te saada täpselt seda summat, mida olete plaaninud. Seda seetõttu, et tagatiseta laenude puhul eriti soovib laenufirma end kaitsta ja kiirlaen on laenuandjale kõrge riskifaktoriga laenutoode.

Kuni 500 eurot on esmakordse laenamise puhul tavaliselt väljastatav laenusumma, võib juhtuda ka, et laenusumma küündib kuni 900 euroni. 1000 ja enama euro suurused laenusummad on esimesel korral aga harva esinevad.

Kas maksehäirega saab kiirlaenu?

Nüüd kui peaks tekkima olukord, kus laenutaotlejal on kehtivaid maksehäireid Creditinfo Ametlikus Maksehäireregistris, ei ole paraku võimalik sms-, kiir- ja muud tagatiseta laenu saada. Et laenu saada, peaks olema maksehäire likvideerimisest möödunud mõni aeg.

Ent siiski, ka 6 ja enama kuu möödumisel ei pruugi enamus laenupakkujaid varasemalt maksehäiretega kimpus olnud laenutaotlejale soovitud laenu anda. Piirmääraks maksehäirete likvideerimisest möödunud aja osas võib olla lausa üks aasta. Kindel on aga see, et kehtiva maksehäire puhul lihtsat ja tagatiseta kiirlaenu ei saa.

Laenu võtmise meelespea

Väga ettevaatlik tuleks olla igasuguse laenu, seal hulgas väikelanu võtmisega, kui teil on minevikus olnud probleeme maksekohustustest kinnipidamisega. Enne laenu võtmist tasub konsulteerida erinevate laenufirmade spetsialistidega, vaadata üle oma igakuine tarbimine, kodu- ja muud kulud, ning ka sissetulekud.

Laenukohustus eeldab igakuist rahalist distsipliini ja veendumust, et suudate oma lepinguga võetud kohustused täita vastavalt ettekirjutustele.

Taotle soodsatel tingimustel kiirlaenu

Vaata Raha24.ee pakkumist nende kodulehelt, kus pakutakse kiirlaenu al. 2.9% intressiga aastas

Vaata kokkuvõtteid laenudest

Ärge unustage vaadata ka meie teisi postitusi teemal laenud!

Kiirlaenud

Vaadake parimaid kiirlaenude pakkumisi

Laenud

Vaadake milliseid laene Eestis pakutakse

Laenuleping

Vaadake mis on laenuleping ning kuidas seda koostada