Laenude refinantseerimine

Loe meie kokkuvõtet teemal laenude refinantseerimine, kus saate teada, millega on tegu ning kuidas refinantseerimislaenu taotleda

Mida tähendab laenude refinantseerimine?


Laenu refinantseerimisest võib kasu olla, kui olete võtnud kanda erinevaid laenukohustusi, ent on tekkinud olukord, kus laenude intressimäärad on hakanud raskusi valmistama.

Oma olemuselt on laenu refinantseerimine justkui uue laenu võtmine. Üldjuhul on tegemist kinnisvara tagatisel võetava hüpoteeklaenuga ja see on veidi suurem kui levinud kiir- või väikelaen.

Uuena võetud laen antakse summas, mis võimaldab korraga tasuda juba kanda võetud laenukohustused, nii et edaspidi jääb teile tasuda vaid üks laen mitme erineva asemel.

Miks võetakse refinantseerimislaenu?

Enamasti on uuena refinantseerimise eesmärgil võetud laen oluliselt madalama intressiga ja nii saate tunduvalt hoida kokku kiirete aga kallite kiirlaenude intressimääradelt.

Teine kasutegur refinantseerimislaenu juures on korraga ühe, mitte mitme laenumakse tasumine. Nii on palju hõlpsam igakuiseid rahaasju korraldada ja laenukulutused muutuvad madalamaks, sest enamasti on uue laenu kuumakse madalam kui varasemalt võetud laenude kuumaksed kokku.

laenude refinantseerimine, laenu refinantseerimine, refinantseerimislaen

Millal tasuks laenu refinantseerida?

Laenu refinantseerimine ei pruugi alati olla õige lahendus rahaasjade korraldamiseks. Tavaliselt on refinantseerimiseks minevate laenude puhul tegemist suuremate laenudega ja enne selle kohustuse kanda võtmist tasub oma olukord mitmelt poolt üle vaadata.

Olud, millal laenu finantseerimist kaaluda:

1. Soovite vabaneda kallitest kiirlaenudest ja hoida kokku intressisummade pealt.

2. Soovite vähendada laenumaksete tegemise sagedust, tasudes edaspidi ainult ühele laenuandjale.

3. Soovite vähendada igakuist laenukoormust, saades madalama kuumakse.

Laenu refinantseerimisel säästad intressisummalt

Laenu refinantseerimisel võidate, kui uue laenu intressimäär on märkimisväärselt soodsam kui olemasoleva(te) laenu(de) intress.

Üks oluline reegel, mida laenu refinantseerimise puhul silmas pidada: ärge kunagi võtge sama liiki laenu vana tagasi maksmiseks. Nii ei ole hea mõte asendada üht sms-laenu teisega või ühte tarbimislaenu teise tarbimislaenuga.

Nimelt ei ole samaliigilistel laenudel erinevaid tingimusi ja seega ei kaasne sellisel moel uue laenuga rahaliselt kasulikku mõju. Refinantseerimise mõte oleks ikkagi rahaline võit, mitte ühe laenu asendamine samataolise teisega.

Uus laen tasuks võtta siis, kui selle intressimäär on nii palju soodsam, et hoiad kokku intressikuludelt.

Selline efekt sünnibki siis, kui asendada kõrge intressiga kiirlaenud hüpoteeklaenuga — intressivahed võivad siinkohal olla kuni 10%! Kui suurema osa kiirlaenude intressid on ca 40% , siis hüpoteeklaenude intressid on tavaliselt 15% ringis.

Kuna kiirlaenude korral tasute intresse vaid selle perioodi kohta, mil laenusummat kasutanud olete, on võimalik kiirlaenude ennetähtaegsel tasumisel pääseda mitmest intressimaksest. Ehk mida varem laen tagasi maksta, seda vähem tuleb tasuda laenusumma asemel intressi eest.

Igakuised laenumaksed on lihtsamad

Igakuiste laenumaksate haldamine võib juba 2–3 väiksema laenu puhul olla tülikas. Mitme erineva väike- või kiirlaenu intressid kokku võivad aga pikema tagasimakse perioodi jooksul juba päris kalliks maksma minna.

Just siin tasubki kaaluda refinantseerimist, mis jätab teile vaid ühe laenu igakuise tasumise ja jääb ära sagedane erinevate laenumaksete tegemine. Nii on igakuised rahaasjad hõlpsalt kontrolli all ja varasemast mitmete arvete maksmisest üle jäänud aja saate sisukalt veeta mõnel muul moel.

Kas refinantseerimislaen on alati soodsam?

Enne laenu võtmist peaksid hoolsalt kalkuleerima, kas uus laen ikka on soodsam. Nimelt on refinantseerimislaenud sageli hüpteeklaenud ja selle taotlesemiga on seotud mitmeid lisakulusid: lepingu sõlmimise tasud, riigilõiv, notaritasud, kinnisvara hindamine jm. Need kulud võivad küündida mitmete sadade erodeni ja tuleks vaadata, kui erinev refinantseerimise taotlemiseks mõeldud laenusummade kogukulukus on.

Kui uue laenu ja vanade laenude kogukulukus ei ole väga erinev, ei pruugi laenu refinantseerimine olla kõige kasulikum valik.

Küll aga aitab refinantseerimislaen ennetada makseprobleeme ning võimaldab vähendada igakuiseid kuumakseid mugavalt ja seda tasub taotleda enne kui sarnased probleemid peaksid tekkima.

Kindlasti ei tasu aga selle otsusega tormata, otsides viimast pääseteed õlekõrre näol, sest võib juhtuda, et refinantseerimislaen on lõpuks siiski kallim kui vanad laenud.

Laenude refinantseerimine soodsatelt

Vaata Raha24.ee pakkumist nende kodulehelt, kus pakutakse laenu al. 2.9% intressiga aastas

Vaata kokkuvõtteid laenudest

Ärge unustage vaadata ka meie teisi postitusi teemal laenud!

Kiirlaenud

Vaadake parimaid kiirlaenude pakkumisi

Laenud

Vaadake milliseid laene Eestis pakutakse

Laenuleping

Vaadake mis on laenuleping ning kuidas seda koostada