Milliseid laene Eestis pakutakse?

Loe meie kokkuvõtet Eesti laenuturul pakutavatest laenudest ning sellest kuidas erinevaid laene taotleda.

Laenud


Laenud kui sellised, on iga aastaga kogumas aina enam populaarsust. Kellel meist poleks olnud hetke, kus on hädasti raha vaja, olgu siis kiireloomulisteks väljaminekuteks nagu autoremont, kolimine või reisimine, aga ka näiteks oma kodu ostmiseks. Sellistel juhtudel tulevad tihtipeale appi erinevad laenud mida pakutakse tänapäeval juba peaaegu igaks elujuhtumiks.

Alljärgnevalt olemegi toonud välja erinevad laenud, mis on tuntud ning inimeste poolt armastatud, või vähemalt populaarsed. Kuigi, laen võib aidata teid välja hädaolukorrast või elada järgmise palgapäevani, ei tohiks laenu kunagi kergekäeliselt võtta. Meeles tasub pidada, et laen on ikkagi finantskohustus ning seepärast tasub enne laenu võtmist alati hoolikalt järele mõelda ning vajadusel konsulteerida finantsnõustaja, või muu laenuvaldkonna spetsialistiga.

Millised on pakutavad laenud Eestis?

Eestis on laenudest populaarseimad kindlasti kiireloomulised tarbimislaenud mida kutsutakse kiirlaenudeks, misjärel tulevad juba erinevad tarbimislaenud (väikelaenud) ning kodulaenud, aga ka laenud ettevõtetele ning erinevad hüpoteeklaenud. Toome neist relevantsemad ükshaaval välja ning iseloomustame paari lausega.

laenud internetist, laenud, laen

Kiirlaenud

Kiirlaenud on laenuliik, mida iseloomustab teistest pakutavatest laenudest märgatavalt suurem laenuintress ning lühem tagasimakseperiood. Kiirlaenu pakuvad kümned erinevad laenupakkujad ning olenevalt laenuandjast, võib kiirlaenu kätte saada juba mõnekümne minutiga peale laenutaotluse esitamist. Kiirlaen ongi oma nime saanud laenu iseloomu järgi, mis on midagi sellist nagu: "kiirlaenu saad kiirelt, aga maksma pead samuti kiirelt". Kiirlaenu võtmisel tasub ettevaatlik olla ning alati olla kindel, et suudate igakuisete laenumaksetega toime tulla, vastasel korral võib see teile hiljem väga kalliks muutuda, kuna just kiirlaenude puhul võivad maksmata summad kiirelt kasvada. Vaadake, millised on populaarseimad kiirlaenud võrdlusportaalist kiirlaenud.ee.

Tarbimislaenud

Tarbimislaenud (mida tuntakse ka väikelaenude nime all) on laenud, mille summa algab enamasti mõnesajast eurost ning ulatub mõnel juhul kuni kahekümne viie tuhande euroni. Tarbimislaenudel ei ole küll määratletud sihtotstarvet, kuid üldiselt on need mõeldud näiteks ootamatute kulude katmiseks, või mõnel juhul ka planeeritud ettevõtmiste jaoks, nagu remont, või auto ostmine. Tarbimislaenude intressid on enamasti soodsamad, kui näiteks kiirlaenude omad. Pikemalt tarbimislaenudest saate lugeda kodulehelt tarbimislaenud.ee.

Kodulaenud

Kodulaenud on Eestis vägagi tuntud ning kodulaenu kasuks otsustavad just need inimesed, kes on otsustanud omale maja osta. Kodulaenu iseloomustab teistest laenudest pikem laenuperiood, mis ulatub tihti aastakümnetesse. Samuti on kodulaenudel enamasti soodne laenuintress, mis algab juba paarist protsendist ning olenevalt laenupakkujast võib ulatuda kuni viieteistkümne protsendini aastas. Kui olete võtmas kodulaenu, tasub eelkõige vaadata just suurpankade poole, kellelt saab enamasti laenu suuremas osas ning soodsamatel tingimustel. Vaadake kodulaenude kohta täpsemalt koduleheküljelt kodulaenud.ee.

Ärilaenud

Ärilaen ehk laen ettevõttele sobib nii alustava, kui juba toimivale ettevõttele. Ärilaene pakuvad mitmed tuntud laenuasutused ning lisaks saab ärilaenu taotleda näiteks Kredexist, või spetsiaalselt ettevõttelaene pakkuvate laenuandjate käest. Ärilaene on tagatisega ning tagatiseta. Neist esimese puhul on laenu tagatiseks tavaliselt kinnisvara või kinnistu, mida tuntakse ka kui "hüpoteeklaen ettevõttele" all. Tagatiseta ärilaenu antakse samuti, kuid laenusummad on reeglina väiksemad. Lisaks on ärilaenude näol tegemist üsna dünaamilise laenutootega, kus pangad ja laenupakkujad on tihtipeale valmis tegema ka eripakkumisi. Lugege ärilaenudest lähemalt kodulehelt: ettevõttelaen.ee.

Taotle soodsatel tingimustel laenu

Vaata Raha24.ee pakkumist nende kodulehelt, kus pakutakse laenu al. 2.9% intressiga aastas

Vaata kokkuvõtteid laenudest

Ärge unustage vaadata ka meie teisi postitusi teemal laenud!

Kiirlaenud

Vaadake parimaid kiirlaenude pakkumisi

Laenud

Vaadake milliseid laene Eestis pakutakse

Laenuleping

Vaadake mis on laenuleping ning kuidas seda koostada